https://etc-ks.com/magazina.php https://etc-ks.com/magazina.php https://etc-ks.com/magazina.php

Vuçiq: Sado e vështirë të jetë, nuk ka dorëzim

ADVERTISEMENT

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, është deklaruar pas mbajtjes së mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, ai ka thënë se sado e vështirë që të jetë, nuk ka dorëzim.

Ai u ka bërë thirrje veçanërisht serbëve në veri të jenë të qetë dhe paqësor, si dhe ka kërkuar që mos të bien pre e prvokimeve.

Pasi policia dhe EULEX u sulmua nga grupe kriminale në veri,  BE, Shtetet e Bashkuara dhe NATO kërkuan përmbajtje nga të dyja palët dhe kërkuan heqjen e barrikadave.

Poste të ngjashme

Lajmi i fundit