https://etc-ks.com/magazina.php https://etc-ks.com/magazina.php https://etc-ks.com/magazina.php

Sot mot me vranësira dhe intervale me diell, priten edhe riga shiu

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, raporton Gazeta Sinjali.

Prishtina Weather njofton se po ashtu priten riga lokale shiu. Temperaturat minimale pritet të lëvizin nga 5 gradë Celsius deri në 12 gradë Celsius.

ADVERTISEMENT

Me vranësira karakterizohet moti edhe ditëve të ardhshme, e në fundjavë më shumë gjasa për shi dhe rritje temperaturave deri në 13C e 14C.

Mundësi për reshje bore priten në fillim të javës së ardhshme.

Poste të ngjashme

Lajmi i fundit